ארבעה שלבים חשובים לשיפוץ הדירה

בממוצע, אורך תהליך שיפוץ הדירה פרק זמן שבין שלושה לשישה חודשים, הכל תלוי באופיה ובהיקפה של המלאכה. ואף על פי כן, כל שיפוץ באשר הוא, קטן וגדול כאחד, כולל בתוכו בימים כתיקונם ארבעה שלבים מרכזיים שלא ניתן לוותר עליהם. במאמר שלפניכם נתייחס לארבעתם בהרחבה.

Eyal Geluda | אדריכלים במרכז | אדריכלות לעסקים

 • שלב התכנון והכנת כתב הכמויות – השלב הראשון בתהליך הוא במידה רבה גם החשוב ביותר. בשלב זה יהיה עליכם לעבוד באופן צמוד עם אדריכל הפנים שיכין עבורכם מספר סקיצות לשיפוץ הבית. הסקיצה תתבסס על החזון שלכם ועל ניסיונו של האדריכל אשר יסייע לו להפוך את המחשבות שלכם לכדי תכנית סדורה וברורה. לאחר שתבחרו את הסקיצה שתואמת את משאלותיכם בצורה הטובה ביותר יהיה עליכם לקבל מהאדריכל מגוון רחב של תוכניות נוספות ובכלל זה תכנית הריסה, תכנית בנייה, תכנית אינסטלציה, תכנית חשמל, תכנית נגרות, תכנון חלונות ועוד.

במקביל, יכין עבורכם אדריכל הפנים את כתב הכמויות שיכלול פירוט של כל סוגי החומרים להם תזדקקו לטובת ביצוע המלאכה והכמויות המדויקות של כל חומר וחומר. בנוסף, מקובל לפרט בכתב הכמויות את כל המטלות שאותן יש לבצע במהלך השיפוץ. כך למשל, נהוג להגדיר בכתב הכמויות אפילו את הצבע שבו ייצבעו הקירות בבית המשופץ.

התועלת המשמעותית ביותר של כתב הכמויות טמונה ביכולתו לשמש אסמכתא מדוייקת לביצוע העבודה.

eyal geluda

 • ·  שלב בחירת החומרים – אדריכל הפנים יהיה זה שילווה אתכם בכל תהליך בחירת החומרים שישמשו לצורך השיפוץ. בין היתר יבחר האדריכל חומרים לריצוף, חיפוי, משטח עבודה , כלים סניטריים, אביזרי אמבטיה ועוד…

 האדריכל הפנים יעשה כמיטב יכולתו על מנת לבחור את הדברים שתואמים בצורה הטובה ביותר את התכנית שעליה הסכמתם ואת הטעם האישי שלכם.

לשם כך אנו ממליצים להעביר לאדריכל הפנים את התמונות של הבית הנוכחי, הריהוט שיש בכוונתכם לשלב בדירה וכמובן תמונות נוספות של כל דבר אותו אתם אוהבים ושאליו אתם מתחברים. גם אם לא מדובר בחפץ של ממש הרי שהאדריכל הפנים יוכל לתרגם את האהבה שלכם לעיצוב ויזואלי זה או אחר.

 • שלב הליווי והפיקוח – בשלב זה יעבוד אדריכל הפנים בשיתוף מלא עם הקבלן וידאג להזמנת החומרים, הנגרות וכיוצא באלה. האדריכל אמנם לא יגיע לאתר השיפוץ מדי יום ביומו אך ידאג לפקח על הנעשה ולוודא כי הכל מתבצע על הצד הטוב ביותר
 • שלב בחירת הריהוט – לבסוף, עם סיומו של השיפוץ יעזור לכם אדריכל הפנים לבחור את הריהוט לדירה המשופצת. מובן ונהיר הוא כי הבחירה תיעשה בשיתוף אתכם ובתיאום מלא עם הכיוון אליו אתם מבקשים לפנות. מרביתם המוחלט של אדריכלי הפנים מתמחים בבחירת רהיטים לכל חדרי הבית וזאת לרבות הווילונות, השטיחים והתאורה וכו.

מידת מעורבותו של אדריכל הפנים בשלב זה עשויה לנוע החל מביקורים בחנויות ובחירה בריהוט הרצוי וכלה בתכנון רהיטים בהתאמה אישית על ידי  האדריכל הפנים וייצורם על ידי בעלי מקצוע.

זכרו כי בסופו של דבר, הבחירה היא אך ורק בידכם, תוכלו לבקש מאדריכל הפנים להיות מעורב בכל אחד ואחד מהשלבים שהוזכרו להלן. מניסיונו, זוהי בהחלט האופציה המומלצת והנכונה ביותר מבחינה מקצועית. לחילופין, תוכלו לבקש שיהיה מעורב אך ורק בחלק מהעשייה כראות עיניכם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה שיפוץ בתים, שיפוץ דירה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על ארבעה שלבים חשובים לשיפוץ הדירה

 1. פינגבאק: ארבעה שלבים שיש לעקוב אחריהם בתכנון מחדש של דירה על ידי אדריכל פנים | Eyal Geluda

 2. מאת רועי כ‏:

  אם רק הייתי קורא את זה לפני חצי שנה…

 3. מאת אייל גלודה‏:

  מעקב אחרי השלבים אכן יכול למנוע הרבה כאב ראש מיותר

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>