הכירו את תוכנית הבנייה – המסמך שאי אפשר בלעדיו

כל אדריכל באשר הוא, בכיר וזוטר כאחד, יאמר לכם כי תכנית הבניה היא מסמך חשוב וחיוני שבלעדיו שום פרוייקט נדל"ן לא יכול לצאת לדרך. מדובר הלכה למעשה בתכנית שעיקרה בשרטוט דו מימדי המפרט את היטלי האורך והרוחב של כל מבנה באשר הוא. תוכנית הבנייה מאפשרת לאדריכל להבין בדיוק כיצד ייראה הפרויקט שלו וזאת בזכות היכולת לפרק את המבנה השלם לאינספור חלקים ייעודיים וקטנים יותר ולראותם בנפרד זה מזה.

מעצב פניםמהי חשיבותה של תוכנית הבנייה?

היתרון היחסי הגדול ביותר של תוכנית הבנייה טמון ביכולתה לספק לאדריכל "מבט על" מפורט על הפרוייקט העתידי או הקיים (במידה ונדרש צורך בשיפוץ או עיצוב מחדש). לעיתים קרובות, קשה מאוד לראות את כל חדרי הבית כמקשה אחת ללא כל הבחנה, למעט הסכמטית, בין החדרים. תוכנית הבנייה משדרגת את זווית הראייה ומאפשרת לרדת לעומקם של הפרטים הקטנים והחשובים ביותר בפרויקט.

נוסף על כך, תוכנית הבניה הינה בבחינת אסמכתא משפטית מצויינת המאפשרת לבעלי הנדל"ן ולרשויות האכיפה המוסמכות לוודא בעת הצורך כי הגורמים שהופקדו על בנייתו של הנדל"ן אכן עמדו ביעדים שאליהם התחייבו.

כיצד מכינים תוכנית בנייה?

בימים עברו נהוג היה להכין את תכנית הבניה תוך שימוש בנייר כימי אותו היו משאירים לייבוש בשמש הקופחת, וזאת באופן שלאחר הייבוש היה שכל החומר הכתוב על הנייר עצמו היה משנה את צבעו ומאפשר להבחין בין המרכיבים. לאורך השנים השתדרג מעט התהליך כאשר תוכניות הבניה הוכנו על גבי נייר כחול באמצעות עט מיוחד. בימינו אנו, מרבית תוכניות הבנייה משורטטות באמצעות שימוש בתוכנות מחשב מתקדמות תוך הקפדה על דיוק מירבי שיאפשר להגיע בצורה הטובה ביותר לתוצאה המיוחלת.עם סיומה של הכנת התכנית נשלח המסמך המעודכן להדפסה ייעודית בקנה מידה תואם ואיכותי.

לסיכום, זכרו כי תוכנית הבניה היא אחד המסמכים החשובים ביותר בתהליך הבנייה הראשוני (ומאוחר יותר השיפוץ) של הפרוייקט. כך למשל, אם אתם מתעניינים בשיפוץ ועיצוב מחדש עשו ככל יכולתכם על מנת להשיג את תכנית הבניה של הבניין שלכם והציגו אותה לאדריכל הפנים שעמו בחרתם לעבוד. מדובר בכלי עזר קרדינלי שיכול לעשות את ההבדל בין שיפוץ בינוני ומטה לשיפוץ איכותי וראוי.

פוסט זה פורסם בקטגוריה עבודות תשתית בבית, שיפוץ בתים, שיפוץ דירה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על הכירו את תוכנית הבנייה – המסמך שאי אפשר בלעדיו

  1. מאת גילה ע‏:

    השקיפות פשוט נפלאה,
    לא מעט אדריכלים שהגיעו לתת לי הצעת מחיר נפנפו אותי בביטול כשביקשתי לראות תוכניות מוצקות.

  2. מאת אשר פ‏:

    מידע חשוב ביותר!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>