ממה מורכבת תכנית שיפוץ הדירה?

שיפוץ דירה הוא אינו דבר של מה בכך. מדובר בתהליך מתמשך, אך חשוב מאין כמוהו, שכן אם כבר החלטתם לבצע שיפוץ – אין מקום לפשרות. במילים אחרות, חשוב להקפיד על תכנון יסודי ונכון של המלאכה. בדיוק לשם כך אנו ממליצים לכם להכין מבעוד מועד תכנית לשיפוץ הדירה שאל מרכיביה ואופן הכנתה נתייחס בהרחבה במאמר שלפניכם.

אדריכלות פניםהכל מתחיל  נכון

השלב הראשון בהכנת התכנית היא לבצע סקיצה מדויקת ככל הניתן של חלל הדירה. סקיצה כזו תאפשר לכם להבין בדיוק מה תרצו למקם בכל חדר ואיך תרצו שהוא יראה ביום שלאחר השיפוץ.

בנוסף, ערכו מדידות וצרפו את הנתונים לכדי נספח לתכנית. זאת ועוד, אל תשכחו לסמן על גבי התכנית את הנקודות האסטרטגיות של הבית ובכלל זה נקודות החשמל והניקוז. אנו ממליצים להכין שתי סקיצות: סקיצה אחת שתתאר את המצב טרם השיפוץ (סקיצת "לפני", או תוכנית לפני שיפוץ) וסקיצה נוספת שתתאר את השינויים שברצונכם לבצע (סקיצת "אחרי", או תוכנית אחרי שיפוץ).

זכרו כי השרטוט השני חייב לשקף את כל השינויים שברצונכם לעשות ועל כן עליכם לקחת בחשבון ובכלל זה את שינוי ייעודם של החדרים. לשם המחשה, במסגרת השיפוץ תוכלו להפוך את אחד מחדרי השינה לחדר עבודה או להוסיף פינת אוכל בסלון שתמיד נראה לכם גדול מדי.

תיאום ציפיות מוקדם יסייע רבות

אחרי שסיימתם להכין את השרטוט והעליתם על הכתב את החזון שלכם, המשיכו לשלב הבא והלא פחות חשוב פגישה אישית עם אדריכל הפנים שלכם, שמטרתה להתייעץ עמו בדבר השינויים שלדעתכם נדרשים ואותם אתם מבקשים ליישם.  

קחו בחשבון, כי לא מן הנמנע שחלק מהחזון שלכם לא יוכל לצאת לפועל בעוד שחלק אחר שדווקא לא חשבתם עליו יקרום לפתע עור וגידים – כך או כך תזדקקו לנקודת ראותו של איש המקצוע.

היצמדו לתקנות הקבועות בחוק

לבסוף, שימו לב כי אם ברצונכם לבצע הרחבות או תוספות בנייה שיש בהן בכדי להשפיע על הבית המשותף, הרי שאתם מחוייבים לקבל את כל ההיתרים הנדרשים לשם כך. ביצוע השיפוץ ללא ההיתרים המתאימים עלולה להוביל לספיגתם של קנסות כבדים וגרוע מכך – לאסון כבד שעלול לגבות חיי אדם. עשו לעצמכם ולמשפחתכם טובה גדולה והתייעצו עם בעל מקצוע לפני שתתחילו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה עיצוב הבית, שיפוץ דירה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>